CSS rules to specify families
A Holokausztban elesett magyar költő története modern lencsén keresztül elevenedik meg egy egyedi, kifejezetten középiskolai oktatásra készült szkeccs-filmben. A Radnóti hétszer Radnóti Miklós életét és munkásságát mutatja be 7 rövidfilmen keresztül, 8 rendező által, ötvözve a fikciót, az animációt és a dokumentumfilm stílusát. A 45 perces film így egyaránt alkalmas Radnóti Miklós költészetének és életének bemutatására, ennek kiegészítőjeként a hallgatók megismerkedhetnek különböző műfajú filmes stílusokkal és fiatal magyar alkotók különböző vízióival.
A rövidfilmek rendezői, alkotói sorrendben: Vécsei Márton, Daphe Samaras, Lakos Nóra, Széphelyi Júlia, Ausztrics Andrea, Mendrei Miklós, Szirmai Márton, Pater Sparrow. Producer: Ausztrics Andrea. Gyártócég: DDK Production. IMDB
Az online elérhető film engedély nélkül, ingyen felhasználható bármilyen oktatási program keretében.
A második videón Széphelyi Júlia rendező ad interjút és betekintést az általa feldolgozott részről és az elképzeléseiről.
A projekttel kapcsolatos további kérdéseket az alábbi emailcímen fogadjuk: oktatas@marom.hu
Az 585,000 m2 séta a VII. kerületi zsidónegyedben mutat be kilenc ház történetét egy hanganyag és egy fiatal filmrendező/vizuális alkotó által készített rövidfilm által. A séta alapját egy 2016-ban megrendezett kiállítás adta, amely 585,000 m2 - Budapest zsidónegyedének múltját és jelenét bemutató multimédia kiállítás címet viselte. A cím a zsidónegyed alapterületére utal, arra a sűrű városi közegre, melyet átitat az urbánus kultúra, a vallási újjáéledés és a közösségi élet. A bemutatott épületek a zsidó élet három alapvető, kultikus terét szimbolizálják: a szakrális tereket, a közösségi helyeket és az organikus kisvállalkozásokat. Az épületek létére és funkcióira reflektálnak a videómunkák, melyek változatos technikai megoldásokkal, hol absztrakt, hol direkt módon ragadják meg a történeteket. A tárlat az ikonikus terület történelemformáló szerepére is felhívja a figyelmet úgy, hogy egyszerre közvetít a múlt és a jelen, a történelem és a művészet között.
Az első videó a bevezető történet a zsidónegyed megismeréséhez. A második egy hanganyag az Orczy Ház - Madách Ház történetéhez, amelyet egy videómunka követ. 9 ház történetét hallgathatjuk meg és nézhetjük meg a hozzá készült videót/kat, miközben önállón vagy csoportosan fedezzük fel a zsidónegyed részeit az alábbi weboldal segítségével: 585000m2
Kurátor, projekttulajdonos: Ausztrics Andrea, az online elérhető anyag szabadon használható minden oktatási célra.
A projekttel kapcsolatos további kérdéseket az alábbi emailcímen fogadjuk: oktatas@marom.hu
Az Időutazó interaktív zsidó társadalomtörténeti tananyag több részből áll, melyek együtt, és külön-külön is alkalmazhatóak tanórán belül és kívül is. Célcsoportja első sorban a 11-12.évfolyamba járó diákok, de felnőttek számára is érdekes lehet. Az Időutazó oktatási anyag hátterét egy társadalomtörténeti tananyag adja, amit az Időutazó honlapról bárki ingyenesen letölthet a "Társadalomtörténet" menüpont alatt. Ez négy korszakra osztva felöleli a régi pesti zsidó negyed 1830-1989 közötti társadalomtörténetét. Ezen belül a Horthy-korszakhoz készült egy 120 perces drámapedagógiai foglalkozás, valamint egy online interaktív játék is. Az online játékot bárki lejátszhatja aki a honlapon regisztrál. A drámapedagógiai foglalkozásra a timetraveler.hu@gmail.com emailcímen lehet jelentkezni. Az Időutazó tananyaghoz készült egy városi játék is, amely jelenleg átdolgozás alatt áll, és 2025 tavaszától szintén választható lesz iskolai osztályok, vagy akár más, érdeklődő csoportok számára is. Az Időutazó honlap jelenleg tesztüzemmódban az alábbi linken érhető el: https://idoutazo.co.hu.
A projekttel kapcsolatos további kérdéseket az alábbi emailcímen fogadjuk: oktatas@marom.hu